dismekan_cekimleri

Dış mekan çekimleri ile şirket binalarının, fabrikaların, iş yerlerinin efektif videolara sahip olarak marka değerlerinin artmasında doğrudan rol üstlenen VideoEkibi, bunun yanı sıra dış mekanlarda geçrekleştirilen etkinlik, organizasyon vb. konularda da çekim hizmetleri sunarak değer sağlayan bir çözüm ortağı olmaktadır.

Röportaj çekimlerinden mimari çekimlere ve timelapse çekimlere kadar dış mekanlarda çekim ihtiyacı duyulan her konuda kaliteli hizmetler sunan VideoEkibi ile işinize değer katmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Dış Mekan Çekimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Dış mekan çekimleri gerçekleştirilmeden önce, projeye göre bir ön hazırlık sürecine girilmektedir. Bu ön hazırlık süreci, çekim yapılacak mekana ve projeye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Dış mekan çekimleri geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Sokak röportajlarından herhangi bir dış mekanda gerçekleştirilecek olan röportajlara, mimari tasarımlardan bir caddedeki timelapse çekimlere kadar açık alanlarda yapılacak olan tüm çekimleri içermektedir. Dış mekan çekiminin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle projenin çekileceği yer hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Sokak röportajlarında ekipmanın dış çekime ve hava şartlarına uygun olması yeterliyken mimari çekimlerde ciddi bir ön hazırlık süreci gerekebilir. Dış mekan çekimlerindeki en önemli unsur hava şartlarıdır. Açık havalı bir günde gerçekleştirilecek olan mimari çekimlerde çok kaliteli görüntüler elde edilecektir. Ancak projeye bağlı olarak yağışlı bir havada timelapse çekimler de talep edilebilir. Çekim ekibi;
hava koşulları, projenin içeriği, mekan, lokasyon gibi unsurları göz önünde bulundurarak en uygun ekipmanı belirler ve gece çekim gerekirse ışık kurulumu da yaparak çekimlere hayat verir. VideoEkibi; son teknolojiye göre sürekli güncellediği ekipmanları ve sektörde üst düzey deneyimlere sahip dinamik kadrosuyla kusursuz dış mekan çekimleri gerçekleştirir.

 

Dış Mekan Çekimi Nasıl Video Yapılır?

Dış mekan çekimi bittikten sonra post pordüksiyon aşamasına geçilir. Post prodüksiyon aşamasında kurgu & montaj operatörleri, çekimlerde oluşturulan görsel stoğun taramasını yapar. Tarama neticesinde seçilen görüntüler projeyi en efektif hale getirecek şekilde kurgulanır ve telifli ses & müzik çalışmasıyla video tamamlanır. Projeye bağlı olarak motion graphics tasarmlara da ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda tasarım ekibi devreye girer ve gerekli yerler için görsel tasarım çalışmaları gerçekleştirir. Motion graphics tasarımcıları tarafından bu görseller hareketlendirilir ve kurgu & montaj operatörleri video’daki en uygun yere yerleştirilir.
VideoEkibi, alanlarında uzman kişilerden oluşan ekibi ile gerçekleştirdiği tüm çekim projelerine değer katma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmekte ve vazgeçilmez bir çözüm ortağı olmaktadır. Siz de dış mekan çekimi gereken projeleriniz için VideoEkibi ile iletişime geçebilir, işinize değer katan videolara sahip olabilirsiniz.
VideoEkibi, kayda değer her anda!