dizi_backstage

Dizi backstage çekimleri, dizi projelerinin kamera arkasında; yani işin mutfağında olanları da izleyiciye yansıtmak amacıyla hayata geçirilirler. Prodüksiyon projelerinin bir geleneği olan backstage çekimleri, izleyicilerin merak ettikleri sahne arkası görüntüleri içerdiği için, güzel bir hatıra olmasının yanı sıra etkili de bir iletişim aracıdır.
Siz de dizi projelerinizin backstage çekimleri için VideoEkibi ile iletişime geçebilir, nitelikli backstage videoları hazırlatabilirsiniz.

Dizi BackStage Çekimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Dizi backstage çekimleri gerçekleştirilmeden önce söz konusu dizinin nerede / nerelerde çekileceğine dair VideoEkibi’nin bilgilendirilmesi gerekir. Ardından çekim yerine giden VideoEkibi, çekimi yapılan dizi için backstage çekimlere başlar. Bu backstage çekimler müşteri talebine bağlı olarak, planlı bir şekilde yapılabileceği gibi spontan çekimler sonucunda kurgulanarak da backstage videosu oluşturulabilir. Backstage çekimleri bittikten sonr, çekimlerden elde edilen görüntülerle videonun görsel stoğu tamamlanır. Ardından VideoEkibi’nin alanlarında uzman ve estetik algıları gelişmiş kişilerden oluşan ekibi bu görsel stokta tarama yaparak video için en etkili olacakları seçer. Videographer’lar, kurgu & montaj operatörleri ses &müzik çalışmalarıyla entegre bir şekilde kurguyu tamamlar ve dizi backstage videosu hazırlanmış olur.
Küresel prodüksiyon dinamiklerine hakim ekibi ile VideoEkibi, sistematik iş süreçleri yöneterek kaliteli çekimler gerçekleştirir ve efektif dizi bakcstage videolarına sahip olmanızı sağlar.

 

Dizi BackStage Videolarının Önemi ve VideoEkibi Farkı

Dizi backstage videoları, çekimi gerçekleştirilen dizi projesinin mutfak diye tabir edilen kamera arkasında olanları izleyiciyle paylaşmak veya hatıra olarak saklamak için tasarlanırlar. İzleyiciler, ekranda izledikleri dizilerin arka planında neler olduğunu, çekimlerin nasıl gerçekleştirildiğini, çekim ortamının nasıl bir havası olduğu gibi konuları da merak ettikleri için dizi backstage videolarına büyük ilgi gösterirler. Backstage bir prodüksiyon geleneğidir ve eskiden fotoğraf şeklinde sektörde yer edinen bu gelenek, insanların artık videolara yönelmesiyle birlikte yerini backstage videosuna bırakmıştır. Çünkü yapılan tüm araştırmalara göre internet kullanıcılarının neredeyse tamamı her gün mutlaka video içerik tüketiyor ve okumak yerine izlemeyi tercih ediyor. Bu durum da videoların, iletişim dünyasındaki önemini giderek artırıyor ve videolar, bugünün e geleceğin en etkili iletişim aracı oluyor. Doğal olarak backstage fotoğrafları da yerini backstage videolara bırakıyor. VideoEkibi, sektörün dinamiklerine ve dünya trendlerine hakim ekibi, sistematik iş süreçleri ve geniş ekipman parkuru ile kaliteli dizi backstage çekimleri gerçekleştiriyor.
Siz de VideoEkibi ile hemen iletişime geçebilir; nitelikli dizi backstage çekimi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.