havadan_goruntuleme

Havadan görüntüleme hizmetleri konusunda, uzaktan kumandalı, kamera sistemine sahip insansız hava aracı drone’lar ile çözüm sunan VideoEkibi; tanıtım filmleri, mimari çekimler gibi havadan çekim ihtiyacı duyulan her konuya yönelik küresel kalite standartlarında faaliyetler gerçekleştiriyor.

Havadan görüntüleme yapabilmek için gereken drone’ların kullanımı başlı başına uzmanlık gerektiren bir konudur. VideoEkibi, alanlarında uzman kişilerden oluşan ekibiyle üst düzey kalitede çekimler gerçekleştirerek estetik görüntüler elde ediyor, hizmet sunduğu kurum, kişi ve markalara değer katan projelere hayat veriyor.

Havadan Görüntüleme Nasıl Gerçekleştirilir?

Havadan görüntüleme cihazları, VideoEkibi’ndeki konunun uzmanları tarafından yönetilir. Bir kumanda sistemine sahip olan cihaz, etkileyici görüntüleri çekecek açılara yöneltilir ve çekim işlemi başlar. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu vardır. Havadan çekim yapılacak yerin yasak bölge olmamasına dikkat edilmelidir. Örneğin başbakanlık binası gibi önemli konumların çevresinde drone uçurmak ve görüntü almak yasak olduğu için bir takım sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Havadan görüntüleme yöntemi ile elde edilen görüntüler tanıtım filmlerinde de çokça kullanılmaktadır. Bir şirketin binasından, deposundan veya arazisinden bahsederken havadan geniş açı ile çekilen görüntülerine er verilmesi filmin efektifliğini artırmaktadır. Benzer şekilde mimari çekimler için, konserler, fuarlar, açık hava toplantıları vb. projelerde de havadan görüntüleme yöntemiyle çekilen görüntüler kullanılabilmektedir ve oldukça da etkili olmaktadır.

Havadan görüntüleme hizmetlerinin en sık karşılaşıldığı konu ise genel şehir görüntüleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehrin görüntüsünü en etkileyici şekilde vermek için, söz konusu şehrin en güzel noktasında uçurulan havadan görüntüleme cihazları, en efektif hareketler ve çekim açılarıyla şehrin silüetini en vurucu şekilde yansıtan görüntüler yakalar. VideoEkibi, prodüksiyon dinamiklerine hakim ekibi ile dünya trendlerine uygun çekimler gerçekleştirir ve bu çekimlerden elde edilen görüntüleri ilgili video projesine en efektif şekilde entegre ederek kusursuz bir kurguya hayat verir.

Siz de havadan çekim ihtiyacı olan tüm konular için VideoEkibi ile iletişime geçebilir; hızlı, kaliteli ve işlevsel çekim hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak faydalanabilirsiniz.

Havadan Görüntüleme Hangi Projelerde Kullanılabilir?

Havadan görüntüleme ile elde edilen görüntülerin en sık kullanıldığı projeler tanıtım filmleridir. Tanıtım filmlerinde tanıtımı yapılan kurum veya şirket binasının, deposunun, laboratuvarının, arazisinin vb. alanlarının dışarıdan ve havadan çekilmesi filmde kullanılacak görüntülerin daha etkileyici olmasını sağlamaktadır. Ayrıca tanıtım filmlerinde şehirden bahsediliyorsa, bashi geçen şehrin genel görüntülerinin de havadan görüntüleme yöntemi ile çekilmesi filmi görsel açıdan daha efektif yapmaktadır. Bunun yanı sıra konser, festival gibi açık hava etkinliklerinin havadan çekimleri gerçekleştirilerek etkinlik atmosferini daha net bir şekilde yansıtmak mümkündür.

Havadan görüntüleme ihtiyaçlarına yönelik kaliteli hizmetler sunan VideoEkibi ile hemen iletişime geçebilir; küresel kalite standartlarında çekim hizmetlerinden siz de faydalanabilirsiniz.