konser_cekimleri

Konser çekimi ihtiyaçlarına yönelik kaliteli çözümler sunarak çözüm ortağı olduğu kurum, kişi ve markalar için katma değer oluşturan VideoEkibi; sistematik iş süreçleri, alanlarında uzman kişilerden oluşan dinamik ekibi ve son teknolojiye göre sürekli güncellenene geniş ekipman yelpazesi ile küresel kalite standartlarında çekim faaliyetleri gerçekleştiriyor.
Konser çekimi, söz konusu konserin etkisini artırmak ve konsere katılmayan kişilere de ulaşabilmek açısından oldukça önemli iletişim stratejileri arasında yer alır.

Konser Çekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Konser çekimi yapılmadan önce her aşamanın detaylıca planlandığı bir ön hazırlık sürecinden geçilir. Bu aşamada öncelikle konserin gerçekleştirileceği mekan hakkında bilgi alınır. Mekanın büyüklüğü, katılımcı sayısı, kapalı veya açık alanda mı olacağı gibi faktörlere bağlı olarak bir keşif gezisi gerçekleştirmek gerekebilir. Konser çekimi sırasında bir aksilik yaşanmaması için çekim süreçlerinin sistematik bir şekilde yürütülmesi ve her şeyin planlanmış olması oldukça önemlidir. Böyle durumlarda VideoEkibi, alanında uzman bir çalışanını ilgili lokasyona göndererek, en efektif sonucun alınabilmesi için çekimlerde yer alacak kişi sayısını ve ekipmanları belirler. Çekim sırasında konserin en can alıcı kısımlarının en etkileyici açılardan çekilmesine dikkat edilir. Bu tür etkinlik çekimlerinde sahne performansının yanı sıra seyirci tepkisi de oldukça önemlidir. Çekimlerde hem sahnedeki performansın ruhu hem de eğlenen seyirciler etkili bir şekilde yakalanmalıdır. Çekimler tamamlandıktan sonra konser videosunun görsel stoğu oluşturulmuş olur. Ardından proje için post prodüksiyon sürecine start verilir. Bu süreçte öncelikle oluşturulan video stoğunun taraması gerçekleştirilir ve konser videosunda kullanılacak olanları seçilir. Videographer’lar, kurgu & montaj operatörleri, seçtikleri en etkileyici görüntülere ses & müzik entegre ederek kurguyu bitirirler ve konser videosu tamamlanmış olur.
Alanlarında uzman ve deneyimli profesyonellerden oluşan kadrosuyla VideoEkibi ,efektif konser çekimleri gerçekleştirerek hizmet sunduğu kurum, kişi veya markalar için katma değer oluşturmayı ana amaçlarından biri haline getirmiştir.

Konser Videolarının Önemi ve VideoEkibi Farkı

Konser videoları, konser veren sanatçı veya sanatçıların tanıtımının ve reklamının yapılması için oldukça etkili bir iletişim aracıdır. Söz konusu konseri ölümsüz kılmasının yanı sıra konsere katılamayanlara ulaşmanın da en etkili yöntemidir. Bu yüzden konser videosu efektif bir şekilde hazırlanmalıdır ki izleyenlerin dikkatini çekmeli ve sonraki konserler için potansiyel izleyici haline getirmelidir. VideoEkibi; konserin hangi müzik türünde olduğuna, kaç kişi tarafından verildiğine, nerede gerçekleşeceğine, hedef kitlesine göre projelendirdiği iş süreçlerinin neticesinde küresel kalite standartlarında konser çekimleri gerçekleştirir ve konserin tüm paydaşlarına değer katan konser videolarına hayat verir.
Siz de VideoEkibi’nin ayrıcalıklı konser çekimi hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilir; kaliteli, işlevsel, eğlenceli konser videolarına sahip olabilirsiniz.