mimari_cekimler

Kurgu hizmetleri konusunda hızlı ve kaliteli çözümler sunan VideoEkibi, alanlarında uzman kişilerden oluşan kadrosuyla, kusursuz ve estetik kurgulara hayat verir; işinize değer katan videolar hazırlar. Dilerseniz ham görüntülerini sizin çekmiş olduğunuz video projelerinizi efektif bir şekilde kurgular, dilerseniz çekimleri de dinamik ekibi ve son teknolojiye göre güncellenen ekipmanlarıyla gerçekleştirerek ham görüntü stoğu oluşturur ve sonrasında bu görüntülerden muazzam bir kurgu yaratır. Siz de video projelerinizin yüksek etkileşim sağlaması için VideoEkibi ile ile iletişime geçin; hızlı, ekonomik ve işlevsel video prodüksiyon çözümlerinden faydalanın!

Kurgu Nedir, Nasıl Yapılır?

Kurgu nedir sorusunun cevabı aslında kelimenin anlamında gizlidir. Kurgu, bir bütünü oluşturmak için parçaları birleştirme işine verilen isimdir. Bu, video prodüksiyon sektörüne uyarlandığında kurgu, farklı görüntülerin bütünlük oluşturacak şekilde birleştirilmesine denir, diyebiliriz. Bir video projesinin başarıya ulaşması için, kurgusunun çok iyi planlanmış olması gerekir. Kurgu, bir video projesinde hangi sahneden sonra hangi sahnenin geleceğini, yani sahnelerin sıralamasını, dizilimini belirleyen bir ifadedir. Kurgu nasıl yapılır sorusuna geçecek olursak; müşteri tarafından gönderilen ham görüntüler, yani projenin video stoğu veya VideoEkibi tarafından çekimler gerçekleştirilerek elde edilen ham görüntüler, VideoEkibi’nin alanlarında uzman kurgu & montaj operatörleri tarafından taranır. Bu tarama işleminde video projesinin kurgusunda en etkili olabilecek görüntüler seçilir. Ardından bu seçilen görüntüler ses & müzik çalışmalarıyla entegre bir halde, söz konusu işin ruhunu en iyi yansıtacak şekilde kurgulanır. Kurgunun başarılı olması için, kurgu operatörünün dünya trendlerine, prodüksiyon dinamiklerine hakim olması, alanında deneyimli olması ve gelişmiş estetik algılara sahip olması gerekir.
Kurgu yapmak için kullanılan bilgisayar programlarından dünyada en fazla tercih edilenleri Adobe Premier, Apple Final Cut, Edius, Corel VideoStudio gibi programlardır. VideoEkibi; kurgu işlemlerini Edius ve Adobe Premier programlarıyla gerçekleştirmeyi tercih etmektedir.

Kurgu Hizmetleri ve VideoEkibi Farkı

Kurgu hizmetlerini İstanbul Beşiktaş’taki üst düzey stüdyolarında gerçekleştiren VideoEkibi, Son teknolojiye göre sürekli güncellediği geniş ekipman parkuru, prodüksiyon ve iletişim dinamiklerine hakim ekibi ve yenilikçi perspektifiyle, hizmet sunduğu kurum, kişi ve markalar için katma değer oluşturan video projelerine hayat verir, çekim ihtiyacı olan her konuda küresel kalite standartlarında çözümler sunar. Siz de kurgu ihtiyaçlarınız için hemen VideoEkibi ile iletişime geçin; hızlı, kaliteli, ekonomik ve işlevsel hizmetlerden faydalanın.
VideoEkibi; kayda değer her anda…