mimari_cekimler

Mimari çekimler gerçekleştirerek hayat verdiği videolarla söz konusu mimari yapılar için katma değer oluşturan VideoEkibi; alanlarında uzman kişilerden oluşan kadrosu, sistematik bir şekilde yönettiği iş süreçleri ve geniş ekipman yelpazesiyle küresel kalite standartlarında çekim hizmetleri sunuyor.

Mimari çekimlerden sokak röportajlarına, timelapse çekimlere kadar birçok konuda dış mekan çekimleri gerçekleştiren VideoEkibi ile siz de kaliteli ve ekonomik videolara sahip olabilirsiniz.

Mimari Çekimler Nasıl Yapılır?

Mimari çekimler gerçekleştirilmeden önce ilgili bina veya yapı hakkında bilgi edinilmesi gerekir. Söz konusu mimari çekim için herhangi bir izin alınması gerekiyorsa bu önceden ayarlanmalı ve izin belgesi çekimlerde çekim ekibinin yanında olmalıdır. Dış mekan çekimlerindeki en önemli konulardan birisi hava durumudur. Hava durumuna bakılmalı ve havanın açık olmasına dikkat edilmelidir. Yağışlı veya kapalı bir hava söz konusuysa çekim havanın açık olduğu bir tarihe ertelenmelidir. Belirlenen tarihte VideoEkibi, ilgili lokasyona giderek hazırlık yapar. Ardından çekimlere başlanır ve söz konusu mimari yapı en etkileyici açılardan çekilir. Gerekliyse insansız hava aracı drone ile de çekim gerçekleştirilir. Bu çekimlerden elde edilen görüntüler video projesinin görsel stoğunu oluşturur. Bu görüntüler, VideoEkibi tarafından taranarak içlerinden en etkilileri seçilir. Videographer’lar ve kurgu & montaj operatörleri tarafından ses & müzik çalışmalarına entegre edilerek video tamamlanır. Mimari çekimler, mimari video projelerinde kullanılabileceği gibi tanıtım filmlerinde de kullanılabilir. Söz konusu video projesinin herhangi bir bölümüne entegre edilebilir.

Dünya trendlerini yakından takip eden VideoEkibi, prodüksiyon dinamiklerine hakim ekibi ve son teknolojiye paralel olarak sürekli güncellediği ekipman parkuruyla üst düzey çekim hizmetleri sunuyor ve çözüm ortağı olduğu kurum, kişi ve markalar için değer katan projelere hayat veriyor.

Mimari Çekimlerin Önemi ve VideoEkibi Farkı

Mimari çekim, söz konusu mimari yapı için değer katan bir iletişim stratejisi olarak kullanılır. İlgili yapının tanıtımının en efektif şekilde yapılması için mimari çekimler gerçekleştirerek bir video hazırlanması gerekir. Çünkü içinde bulunduğumuz iletişim ve teknoloji çağının en etkili stratejisini videolar oluşturuyor. Mimari çekimlerden elde edilecek görüntüler başka bir video projesinde de kullanılabilir. Örneğin bir kurumsal tanıtım filminde ilgili binaların mimari çekimlerinin kullanılması filmin etkisini artırır. VideoEkibi hayat verdiği tüm projelerde; dünya trendlerine, ilgili sektörlere ve hedef kitleye uygun çekimler gerçekleştirerek hizmet sunduğu kurum, kişi ya da markalar için katma değer oluşturur.

Siz de dünya standartlarındaki mimari çekim faaliyetlerinden yararlanmak için VideoEkibi ile iletişime geçebilir; hızlı, kaliteli ve işlevsel videolara sahip olabilirsiniz.