timelapse

Timelapse çekimler gerçekleştirerek etkileyici videolar hazırlayan VideoEkibi, hizmet sunduğu kurum, kişi ve markalar için katma değer oluşturmayı şirket politikası haline getirmiştir. Alanlarında uzman kişilerden oluşan dinamik ekibi, dünya trendlerine uygun estetik yaklaşımı ve son teknolojiye göre güncellenen geniş ekipman yelpazesiyle, uzun süreli çekimler gerçekleştirip etkili şekilde hızlandırarak efektif timalapse videolar hazırlar.

Timelapse Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Timelapse; zaman atlamalı çekim, hızlandırılmış çekim, zaman aralıklı çekim, zamanın hızlı aktığı çekim gibi isimlerle adlandırılabilir. Genel mantığı, videoda zamanın hızlı bir şekilde aktığını göstermektir. Timelapse videolar; tanıtım filmlerinden belgesellere, sinema filmlerinden gif’lere, kliplerden dizilere, videopost’lara kadar birçok yerde kullanılabilir. En sık kullanılanları geceden gündüze veya gündüzden geceye geçişin bulutların hızlı hareketleriyle gösterilmesi, sadece bulutların geçişi ile günlerin, hatta mevsimlerin geçtiğinin gösterilmesi, güneşin batışından doğumuna geçiş gibi videolardır. Bir tohumun yeşermesi, ağacın çiçek açması ve yapraklarının sararıp dökülmesi gibi birçok farklı şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıldığı video projelerine ekstra estetik kazandırır. VideoEkibi; prodüksiyon dinamiklerine hakim ekibi, timelapse çekimler için en ideal ekipmanlarıyla kaliteli, estetik ve işlevsel timelapse çekimler gerçekleştirir. Siz de timelapse videolara sahip olmak için VideoEkibi ile iletişime geçebilir, efektif kürsel kalite standartlarındaki timelapse çekim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Timelapse Çekimler Nasıl Yapılır, Timelapse Videolar Nasıl Hazırlanır?

Timelapse çekimler genellikle sabit kameralarla yapılır ama hareketli timelapse videolar da mevcuttur. Bunlar için slider kullanmak gerekir. Video çekim yöntemiyle timelapse video hazırlamak daha kolay bir yöntemdir çünkü videonun estetik algılara hitap edebilecek şekilde hızlandırılması yeterlidir. Ancak bazı timelapse çekimler fotoğrafların birleştirilmesi tekniğiyle yapılır. Burada da en öneli şey fotoğraflar arası geçiş hızını iyi belirlemektir. Geçiş hızlarının iyi belirlendiği timelapse videolar, kullanıldığı tüm projelere estetik katarken, izleyici üzerinde de büyük etki oluşturur.
Video projelerinin başarıya ulaşması için öncelikle hedef kitleye, marka ruhuna ve söz konusu sektöre uygun bir şekilde çekimlerinin gerçekleştirilerek tasarlanması gerekir. VideoEkibi; hayat verdiği tüm prodüksiyon projelerinde; çözüm ortağı olduğu kurum, kişi veya markalar için artı değer oluşturan hizmetler sunar ve tam müşteri memnuniyetini hedefler. Siz de video çekim ihtiyaçlarınıza yönelik tüm hizmetler için VideoEkibi ile iletişime geçebilir; markanızla aynı dili konuşacak, efektif bir çözüm ortağı edinebilirsiniz.

VideoEkibi; kayda değer her anda…